solárna technika

Správne využívanie slnečného žiarenia dokáže ročne ušetriť až 60 % nákladov na ohrev pitnej vody. Vďaka vynikajúcim parametrom využívajú solárne panely tento voľne dostupný prírodný zdroj energie veľmi efektívne a ekologicky. Na ohrev vody alebo podporu vykurovania však samotný solárny panel nestačí,  riešením sú solárne zostavy, kúpou ktorých zákazník získava kompletný systém na ohrev vody a vďaka kondenzačnému kotlu ušetrí aj pri vykurovaní. Kúpou uceleného systému zákazník získa skupinu vzájomne kompatibilných komponentov najvyššej kvality za omnoho nižšiu cenu, než jednoduchým vyskladaním systému.

V ponuka je dnes široký výber solárnych zostáv vhodných na ohrev pitnej vody, tak i na podporu vykurovania. V portfóliu nájdete rôzne zostávy, ktoré poskytujú veľkú variabilitu použitia. Zostavy majú už štandardne kondenzačný kotol, alebo umožňujú ľubovoľné napojenie zdroja. Zostavy prinášajú maximálny komfort vrátane pri využívaní teplej vody pri minimálnej spotrebe energie a sú vhodné aj na pripojenie podlahové vykurovania. Základná zostava na ohrev pitnej vody obsahuje 2 - 4 kolektory podľa obytnej plochy a počtu osôb a zo solárneho zásobníka. Zostavu môže variabilne dopĺňať závesný kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo. Optimálna solárna zostava na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania (dohrev bazénu) obsahuje z akumulačného vrstvového zásobníka. Umožňuje pripojenie teplovodného krbu alebo iného neregulovateľného zdroja tepla s výkonom do 20 kW, k tomu je možné doplniť regulovateľné zdroje bez obmedzenia (napr. plynový kotol). Technológia akumulačnej nádoby využíva maximálne solárnu energiu na dosiahnutie ešte väčších energetických úspor. Vrstvenie vody prispieva k efektívnejšiemu využitiu solárneho systému, ale i ostatných pripojených zdrojov tepla. Variantne s plochým kolektorom alebo vákuovým rúrkovým kolektorom.

solarna_zostava_wolf

Výhody solárnej zostavy

Zostava prináša úsporu nákladov na ohrev pitnej vody a vykurovanie až do výšky 35% a umožňuje čerpať dotáciu na solárne zariadenie.

Výhody solárnych zostáv Wolf:

  • Úspora energie

        - zostava na ohrev pitnej vody usporí až 60%nákladov na energiu

        - zostava na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania úsporaaž 50% celkových nákladov

  • tepelný komfort

  • komplexné riešenia ohrevu pitnej vody a podpory vykurovania 

Prečo si vybrať práve solárnu zostavu:

- všetky komponenty – solárne kolektory, regulácia, zásobník i príslušenstvo sú na vysokej technickej úrovni a využívajú solárnu energiu v maximálnej miere.

- všetky komponenty sú od jedného dodávateľa, dokonale medzi sebou spolupracujú,

- overená kvalita a kompatibilita všetkých komponentov je zárukou dlhej životnosti

- možnosť výberu medzi plochým a vákuovým kolektorom

- široký výber zásobníkov a ohrievačov vody

- solárna zostava od renomovaného výrobcu - značky WOLF zaručuje najvyššiu spokojnosť zákazníka (víťazstvá v nezávislých spotrebiteľských testochStiftung Warentest)