Podlahové kúrenie s výškou len 1,5 cm aj s poterom- Uponor Minitec

Uponor Minitec - jedinečný systém teplovodného podlahového kúrenia určený nielen pre rekonštrukcie.

 


Ideálna voľba pri riešení rekonštrukcie kúrenia - žiadne búracie práce, rýchla inštalácia, krátka doba nábehu - to je systém Uponor Minitec. Hlavné prednosti systému Uponor Minitec sú nízka stavebná výška a minimálna doba ohrevu. Práve vďaka nízkej stavebnej výške (15 mm aj s poterom) sa tento systém využíva najmä pre rekonštrukcie, kedy sa komponenty pokladajú priamo na existujúce podklad.

 
Pri riešení konštrukcie podlahového vykurovania systémom Uponor Minitec sa komponenty pokladajú priamo na existujúce podklad. Tým môže byť takmer čokoľvek, napr. poter, dlažba, drevený podklad, liaty asfalt, betónová podlaha alebo sadrovláknité dosky.
 
skladba podlahy podlahové kúrenie Uponor Minitec
Rez podlahy
 


Komponenty systému MinitecZákladným prvkom systému je fóliový prvok - stabilný a nízky nosič vykurovacích rúrok, ktorý umožňuje montáž v rozostupoch po 50 mm v pozdĺžnom smere a po 70 mm v diagonálnom smere bez nutnosti ďalšej fixácie potrubia. Výstupky sú opatrené zámkami, ktoré bezpečne uchytia potrubia. Fóliový prvok je po celej ploche dierovaný. To napomáha dokonalému spojenie poteru s existujúcim podkladom. Po dvoch stranách prvku sú malé výstupky, do ktorých sa prikladajú ďalšie fólie. Na spodnej strane je lepiaca vrstva, vďaka ktorej je montáž veľmi rýchla.
 
systémová doska Uponor Minitec
Systémová doska Minitec - samolepka


Ďalšou dôležitou súčasťou systému je potrubie rozmeru 9,9 × 1,1 mm. Potrubie je vyrobené zo sieťovaného polyetylénu PE-Xa. Sieťovanie je proces, ktorý mení chemickú štruktúru plastického materiálu takým spôsobom, že polymérne reťazce sú navzájom spojené tak, aby vytvárali pevnú trojrozmernú sieť chemických väzieb. Rúrky Uponor PE-Xa májú vďaka tomu jedinečnú pružnosť. Prednosťami Uponor PE-Xa potrubia sú - odolnosť voči nízkym aj vysokým teplotám v rozsahu od -100 ° C do +110 ° C (maximálna pracovná teplota 95 ° C), veľmi vysoká odolnosť voči prasklinám spôsobeným namáhaním, veľmi vysoká odolnosť voči nárazom, ohýbanie a ťažnej sile a tepelná tvarová pamäť (regenerácia trubiek). PE-Xa potrubie sa spája systémom Q & E Systémom (Quick & Easy).
 

Montáž podlahového kúrenia Uponor MinitecPred montážou je potrebné mať dobre pripravený podklad. Podklad musí spĺňať predpísanú rovinu a musí byť bez prasklín a nečistôt. Očistený podklad musí byť napenetrovaný, prípadne upravený vyrovnávací stierkou. Po splnení uvedených požiadaviek je možné prihlásiť sa k samotnej montáži. Najprv sa po obvode nalepí obvodový izolačný pás obvodového pásu. Potom sa už pokladá fóliový prvok. Začínajú sa asi 40-50 mm od steny. Je to z dôvodu možnej nerovnosti stien, poprípade nie celkom presného nalepenia prvku. Zámky po dvoch stranách fólie by mali byť v pokoji. Nasledujúce fólie sa prikladajú do zámok a pokryjú sa požadovanou plochou. Fóliový prvok je možné krátiť pomocou nožov. Do položeného fóliového prvku sa namotajú slučky podľa projektu.
 
podlahové kúrenie uponor minitecmontáž podlahového kúrenia uponor minitec


Technické spracovanie a realizačný projekt

 
projekt podlahového kúrenia uponor minitec
Projekt podlahového kúrenia Uponor Minitec
 

Zaliatie systému Uponor  Minitec
 

Systém Uponor Minitec sa zalieva s tenkou vrstvou samonivelizačnej hmoty. Dodávatelia tenkovrstvých poterov môžu byť napr. firmy Kiesel, Murexin, Schönöx, Mapei, Henkel, Knauf, Sopro. Najčastejšie sa používa poter od firmy Murexin C20.


Ilustračné video montáže podlahového kúrenia Uponor Minitec

 
Na základe vyplnenia krátkeho formulára Vám spracujeme konkrétnu cenovú ponuku pre Váš rodinný dom. Cenová ponuka Vám príde na Váš e-mail.

Cenová ponuka zohľadňuje všetky štandardné položky vykurovacieho systému a je zobrazený v zrozumiteľnej forme aj pre laika.

Pre cenový návrh je nutné dodať:
  • Pôdorys a rez Vášho RD (mailom)
Položky označené * sú povinné.