Moderná inštalácia rozvodu vody pre Váš dom pomocou systému Uponor Quick&Easy

Systém Uponor Quick&Easy je komplexným riešením pre zdravotechnické inštalácie, v jadre ktorého nájdete rúrku typu PE-Xa. Charakteristickou vlastnosťou tejto krížovo viazanej polyetylénovej rúrky je jej extrémna robustnosť, vynikajúca flexibilita pri ohýbaní a vynikajúce vlastnosti v rámci dlhodobého používania. Okrem toho, hygienická kvalita a stupeň odporu voči účinkom horúcej vody vytárajú z rúry PE-Xa ideálne riešenie pre vodovodné inštalácie a pripojenia radiátorov.

Rúrka PE-Xa Uponor systém Q&EMateriál použitý na výrobu rúr Uponor PE‐Xa má aj elastický efekt a efekt tlmenia kmitov, napr. ked‘ sa zrazu uzavrie miešací ventil. Silu vodného rázu to skutočne zníži o tretinu oproti tradičným kovovým rúram.

Rúra Uponor PE‐Xa má mnoho vlastností, ktoré zjednodušia montážnu prácu. Rúra je ľahká a flexibilná, pritom nie sú potrebné úkony spojené s vysokou teplotou napr. zváranie, spájkovanie. Použitie rúrových spojov Uponor Q&E (skratka Quick & Easy znamená rýchlo a ľahko) zjednodušuje spájanie rúr Uponor PE-Xa. Rúru sa dá ľahko ohýbať a rezať. Pre jednoduchšiu prepravu a skladovanie rúry dodávame navíjané

Voľba systému zásobovania vodou dlhé roky sa považovala za rutinnú úlohu. Výber materiálov bol obmedzený a dbalo sa len na základné požiadavky. Dnes pri voľbe systému zásobovania vodou už treba zvážiť oveľa viac aspektov. Síce základný účel ostal nezmenený, množstvo osobitných parametrov ovplyvňuje všeobecný výkon potrubnej siete.


 
 Výhody systému Uponor PE-Xa

  • Rýchla, jednoduchá a bezpečná inštalácia
  • Investícia s dlhodobou spoľahlivosťou
  • Dlhodobé testy v rámci skutočných podmienok, a to dlhšie ako 30 rokov


Podobne k iným oblastiam nášho dnešného života aj tu je nepretržitý rozvoj a objavili sa čoraz lepšie riešenia. Uponor PE‐Xa potrubný systém zďaleka nie je nováčikom na trhu.
Bolo vyvinuté v roku 1972 a odvtedy ho nepretržite zdokonaľujeme. Uponor ponúka kompletný systém pre domácnosti na zásobovanie studenou a teplou vodou, ktorý zahŕňa široký sortiment rúr, armatúr a príslušenstva, podobne komponentom zapojenia radiátorov. Toto riešenie zásobovania vodou je čisté, ľahko montovateľné a flexibilné.Rúry PE‐Xa sú jedinečne elastické. Rúra sa po roztiahnutí snaží dosiahnuť svoje pôvodné rozmery (s výnimkou prílišného roztiahnutia, nad 300% bodu zlomu). S využitím tejto vlastnosti je jednoducho a bezpečne riešiteľné vzájomné spájanie rúr (pozri spôsoby spájania rúr).
Rúry Uponor PE‐Xa majú výborné dlhodobé vlastnosti a plne odolávajú korózii. Ich vnútorný polomer nie je zmenení koróziou alebo usadeninami, čo je časté u kovových rúrach. Výhodnou vlastnosťou materiálu rúry je, čo slúži aj na jeho pochvalu –, že neútočí na jej povrch ani vysokou rýchlosťou prúdiace médium, ani (agresívna) voda s nízkou pH. Neškodí mu ani betón, vápenná malta, sadra a podobné stavebné materiály. Uponor PE‐Xa neodovzdá chuťové a pachové latky, a neznečisťuje pitnú vodu žiadnou škodlivou látkou.


 
montáž rozvodu vody uponor, rozvod vody uponor, rura pexa uponor, cena montáže rozvodu vody uponor, fiting uponor
Rozvod vody Uponor Quick&EasyNa základe vyplnenia krátkeho formulára Vám spracujeme konkrétnu cenovú ponuku pre Váš rodinný dom. Cenová ponuka Vám príde na Váš e-mail.

Cenová ponuka zohľadňuje všetky štandardné položky vykurovacieho systému a je zobrazený v zrozumiteľnej forme aj pre laika.

Pre cenový návrh je nutné dodať:
  • Pôdorys a rez Vášho RD (mailom)
Položky označené * sú povinné.
  •  captcha»