NÍZKE podlahové kúrenie pre rekonštrukciu kúrenia
uponor minitec

Nízke podlahové kúrenie s výškou len 1,5 cm aj s poterom

Prezentačné video montáže Uponor Minitec

Uponor Minitec - jedinečný systém teplovodného podlahového kúrenia určený nielen pre rekonštrukcie.

Ideálna voľba pri riešení rekonštrukcie kúrenia - žiadne búracie práce, rýchla inštalácia, krátka doba nábehu - to je systém Uponor Minitec. Hlavné prednosti systému Uponor Minitec sú nízka stavebná výška a minimálna doba ohrevu. Práve vďaka nízkej stavebnej výške (15 mm aj s poterom) sa tento systém využíva najmä pre rekonštrukcie kúrenia, kedy sa komponenty pokladajú priamo na existujúce podklad.

Pri riešení konštrukcie podlahového vykurovania systémom Uponor Minitec sa komponenty pokladajú priamo na existujúce podklad. Tým môže byť takmer čokoľvek, napr. poter, dlažba, drevený podklad, liaty asfalt, betónová podlaha alebo sadrovláknité dosky.

  • Nízka stavebná výška len 15 mm aj s poterom
  • Rýchly nábeh kúrenia
  • Ideálne pre byty, domy, drevostavby, novostavby
  • Ideálne pre rekonštrukcie kúrenia
  • Bezkonkurenčné ceny
  • Zľava až do 34% na materiál
  • Minimálne prevádzkové náklady na kúrenie
Podmienky inštalácie, klikni

Komponenty podlahového systému uponor minitec

Fóliový prvok - stabilný a nízky nosič vykurovacích rúrok

Umožňuje montáž v rozostupoch po 50 mm v pozdĺžnom smere a po 70 mm v diagonálnom smere bez nutnosti ďalšej fixácie potrubia. Výstupky sú opatrené zámkami, ktoré bezpečne uchytia potrubia. Fóliový prvok je po celej ploche dierovaný. To napomáha dokonalému spojenie poteru s existujúcim podkladom. Po dvoch stranách prvku sú malé výstupky, do ktorých sa prikladajú ďalšie fólie. Na spodnej strane je lepiaca vrstva, vďaka ktorej je montáž veľmi rýchla.

Rúrka o rozmeru 9,9 × 1,1 mm
 

Dôležitou súčasťou systému je potrubie rozmeru 9,9 × 1,1 mm. Potrubie je vyrobené zo sieťovaného polyetylénu PE-Xa. Sieťovanie je proces, ktorý mení chemickú štruktúru plastického materiálu takým spôsobom, že polymérne reťazce sú navzájom spojené tak, aby vytvárali pevnú trojrozmernú sieť chemických väzieb. Rúrky Uponor PE-Xa májú vďaka tomu jedinečnú pružnosť. Prednosťami Uponor PE-Xa potrubia sú - odolnosť voči nízkym aj vysokým teplotám v rozsahu od -100 ° C do +110 ° C (maximálna pracovná teplota 95 ° C), veľmi vysoká odolnosť voči prasklinám spôsobeným namáhaním, veľmi vysoká odolnosť voči nárazom, ohýbanie a ťažnej sile a tepelná tvarová pamäť (regenerácia trubiek). PE-Xa potrubie sa spája systémom Q & E Systémom (Quick & Easy).

Montáž podlahového kúrenia Uponor Minitec
 

Pred montážou je potrebné mať dobre pripravený podklad. Podklad musí spĺňať predpísanú rovinu a musí byť bez prasklín a nečistôt. Očistený podklad musí byť napenetrovaný, prípadne upravený vyrovnávací stierkou. Po splnení uvedených požiadaviek je možné prihlásiť sa k samotnej montáži. Najprv sa po obvode nalepí obvodový izolačný pás obvodového pásu. Potom sa už pokladá fóliový prvok. Začínajú sa asi 40-50 mm od steny. Je to z dôvodu možnej nerovnosti stien, poprípade nie celkom presného nalepenia prvku. Zámky po dvoch stranách fólie by mali byť v pokoji. Nasledujúce fólie sa prikladajú do zámok a pokryjú sa požadovanou plochou. Fóliový prvok je možné krátiť pomocou nožov. Do položeného fóliového prvku sa namotajú slučky podľa projektu.

Cenová ponuka podlahového kúrenia Uponor Minitec

Na základe vyplnenia krátkeho formulára Vám spracujeme konkrétnu cenovú ponuku pre Váš rodinný dom alebo byt. Cenová ponuka Vám príde na Váš e-mail. Cenová ponuka zohľadňuje všetky štandardné položky vykurovacieho systému a je zobrazený v zrozumiteľnej forme aj pre laika. Pre cenový návrh je nutné dodať na náš mail - info@stelagas.sk - Pôdorysy (vo formáte PDF alebo DWG) a rez Vášho RD. - Vašu predstavu o vykurovacom systéme, prípadne Vám poradíme alebo odporučíme