Univerzálny systém rozvodov kúrenia a vody

Univerzálny systém rozvodov vykurovania a vody so širokým sortimentom rôznych lisovacích tvaroviek (T-kusy, spojky, redukcie, kolená) v rôznych vyhotoveniach pre rúrky s priemerom 16 až 63 mm. Na zalisovanie tvaroviek sa používajú bežné lisovacie prístrojelisovacie čeľusteTH profilom.

Základné komponenty
Tvarovky pre systémy vykurovania a rozvody vody - všetky tvarovky sú vhodné pre rozvody vykurovania rozvody studenej a
teplej vody.  Použitý materiál tvaroviek s odolnosťou proti strate zinku. Tvarovky a MV rúrky spĺňajú požiadavky predpisov pre pitnú vodu.

Lisovacie pripojenia vykurovacích telies - Na pripojenie vykurovacích teliespodlahy alebo zo steny sú k dispozícii lisovacie T-kusy a koncové kusy s už prispájkovanou, poniklovanou medenou rúrkou na rôzne priemery rúrok.

Pripájacie jednotky pre rozvody vody - V ponuke sú pripájacie jednotky na montáž pod omietku. Držiak armatúr je kombinovateľný s rôznymi pripájacími kolenami.


Systém pripojenia vykurovacích telies je osvedčený spôsob riešenia vykurovania, keď je potrubie z polybuténu vedené v ochrannej rúrke a využíva sa tzv. princíp rúrka v rúrke. Každé vykurovacie teleso je samostatne napojené priamo z rozdeľovača a v podlahe nie sú použité žiadne spoje.

Základné komponenty
Polybuténové rúrky - polybuténové rúrky majú výrazne vyššiu ohybnosť a pružnosť v porovnaní s ostatnými materiálmi na trhu. Steny rúrky sú odolné proti usadzovaniu akýchkoľvek nečistôt a vodného kameňa. Ich životnosť vysoko presahuje 50 rokov. Majú kyslíkovú bariéru. Ich kladenie je jednoduché a rýchle. Dá sa s nimi pracovať aj pri nižších teplotách (až do -5 °C), sú chemicky odolné a vyznačujú sa menšou teplotnou rozťažnosťou.

Rozdeľovač - rozdeľovač  je určený na napojenie jednotlivých okruhov vykurovacích telies a vhodný pre všetky dimenzie rúrok, dodáva sa s pripájacím závitom 3/4“ Eurokonus. Rúrky sa na rozdeľovač uchytávajú pomocou adaptéra. Súčasťou dodávky je súprava na odvzdušňovanie.

Skrinky rozdeľovačov - skrinky rozdeľovačov sa dodávajú vo variantoch na montáž na omietku a pod omietku a sú k dispozícii vo veľkostiach pre všetky rozdeľovače.